Terapeutická – hloubková masáž s ošetřením "spoušťových bodů"   TRIGGER POINTS

 

Hloubková, velice účinná, terapeutická masáž, zaměřená na  odstranění napětí svalstva. Klíčovou metodou masáže je palpace a nalezení spoušťových bodů, tzv. Trigger points – TRPs, které jsou jednou z příčin bolestivosti ve svalech. Tyto „spoušťové body“, způsobující značnou myofasciální bolest, bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších…) jedná se o přenesenou bolest. Velký vliv na tyto body má také psychika, kdy se můžou TRPs vytvářet díky psychosomatickým potížím.

Trigger-Point.png

Základem je klasická masáž, využívající nejen tlaku rukou, palců a loktů, ale i další léčebné a masážní techniky. Při této masáži dochází k propracování a uvolnění jednotlivých vrstev svalstva. Tato technika účinně a efektivně řeší bolesti zad a přilehlých tkání, včetně bolestivých zatvrdlin ve svalu. Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k ozdravení poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken.
.

VELKÝM POMOCNÍKEM JE PŘÍSTROJ:

R E B O X

3-300x158.jpg

Přístroj Rebox generuje specifické stejnosměrné elektrické pulzy. Tyto pulzy jsou v postižené oblasti aplikovány neinvazivně přes kůži (transkutánně) dotykem hrotové léčebné elektrody, zatímco klient drží v ruce druhou tzv. válcovou elektrodu, čímž dochází k uzavření elektrického obvodu.

Díky elektrochemickým změnám v tkáňovém mikroprostředí dochází během několika sekund v postižené oblasti ke korekci lokální acidózy (rovnováhy), zvýší se mikrocirkulace krve a lymfy a je patrný myorelaxační efekt (uvolnění svalového napětí).

Obvyklá doba aplikace proudu v jednom bodě je 3-5 sekund, během jednoho sezení bývá ošetřeno celkem 20-30 bodů ve vzájemné vzdálenosti 1-2 cm. Časový harmonogram reboxové terapie je individuální a závisí na charakteru a chronicitě obtíží.

 

Hlavními efekty Reboxu jsou:

⦁ úleva od akutní a chronické bolesti

⦁ uvolnění svalového napětí

⦁ zmírnění otoku

 

 

 

Rebox by neměl být aplikován v těchto případech:

 

Lokální kontraindikace:

 porušení kožního krytu (otevřená rána, kožní vřed apod.) 

 akutní zánět kůže nebo podkoží 

 hluboká žilní trombóza (diagnostikovaná nebo suspektní)  

 

Celkové kontraindikace: 

 implantované elektrické zařízení (kardiostimulátor, ICD, hluboká mozková      

   stimulace apod.)

 těhotenství 

 epilepsie 

 maligní nádorové onemocnění (diagnostikované nebo suspektní) 

 šok a další závažné systémové patologické stavy 

.zde jsou nevyžádané reklamy:
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one